Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

ЄС та Британія матимуть безвіз після Brexit

3 квітня, 2019 - 12:04

Рада Європейського союзу і Європарламент, виходячи з принципу взаємності у візовому питанні з урядом Великобританії, підтримали рішення про безвізовий режим між ЄС та Британією для короткострокових подорожей своїх громадян після Brexit.

Про це повідомляє "Укрінформ".

За процедурою, вказане рішення мають формально затвердити Європарламент та Рада ЄС.

"Рада ЄС і Європарламент домовилися, що після Brexit громадяни Сполученого королівства, які прибуватимуть до Шенгенської зони для короткотермінового перебування (90 днів упродовж 180-ти), повинні мати безвізовий режим такої подорожі. Ця домовленість була затверджена учора послами ЄС від імені Ради, а також комітетом ЄП із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ", - зазначає видання.

У ЄС зазначають, що безвізовий режим надається за принципом взаємності. Британський уряд уже заявив, що не вимагатиме віз для короткострокових подорожей від громадян Євросоюзу.

"У випадку, якщо Велика Британія запровадить візові вимоги до громадян хоча б однієї країни-члена ЄС, то буде застосований механізм взаємності, і три інституції Євросоюзу і країни-члени вживатимуть негайних заходів для його реалізації", - поінформували в ЄС.

Нагадаємо, раніше глава Європейської ради Дональд Туск у відповідь на прохання британського прем'єра Терези Мей про чергову відстрочку Brexit запропонував "набратися терпіння", натякнувши, що в ЄС готові дати ще час на підготовку договору.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ