...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Уряд України запровадив обов'язкову самоізоляцію осіб старше ніж 60 років, заборонив хворим на Covid-19 відвідувати аптеки й продуктові магазини

3 квітня, 2020 - 16:52
Фото Руслана Канюки, "День"

Кабінет Міністрів України заборонив хворим на Covid-19, котрі перебувають на самоізоляції, відвідувати аптеки, продуктові магазини, вигулювати домашніх тварин.

Відповідні зміни до постанови № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу Covid-19" уряд затвердив 2 квітня.

Згідно з текстом постанови, уряд встановив, що обов'язковій самоізоляції підлягають "особи, які мали контакт із хворим на Covid-19, окрім осіб, які перебували в засобах індивідуального захисту під час виконання службових обов'язків; особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на Covid-19 і не потребують госпіталізації, а також особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення Covid-19, що забезпечують діяльність об'єктів критичної інфраструктури".

Крім того, особа, якій призначили самоізоляцію, зобов'язана зазначити місце самоізоляції та інформацію про засоби зв'язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров'я і хронічні захворювання - цю інформацію вносять до відповідних інформаційних систем, зокрема до мобільного застосунку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

За надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, засоби зв'язку, а також за недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі порушення режиму самоізоляції, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема смерть третіх осіб, - до кримінальної відповідальності.

Особам, які потребують самоізоляції, в разі неможливості забезпечення турботи про них у період самоізоляції іншими особами, дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 км від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапана видиху, а також вигул домашніх тварин двічі на день.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ