Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Зеленський: Сьогодні ми пожинаємо плоди "знущання" з української медицини всі попередні роки

3 квітня, 2020 - 21:23
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що ситуація у зв'язку пандемією коронавірусу показала всі проблеми української медичної системи, які створювалися і накопичувалися роками.

"Сьогодні, на жаль, ми пожинаємо плоди "знущання" з української медичної системи всі попередні роки. Й тому щодня і цілодобово працюємо, щоб у наших медиків були всі необхідні засоби та обладнання. Ми обов'язково все подолаємо. І насамперед саме завдяки вам - нашим лікарям. Завдяки вашій мужності та витримці", - сказав він у своєму відеозверненні у п'ятницю.

Зокрема, Зеленський розповів, що медики міста Дубно звернули увагу на те, що лікарі швидкої допомоги не забезпечені засобами індивідуального захисту. "З Києва ми відправили 1 тис. захисних костюмів і 6 тис. масок саме для медичних працівників. Але департамент охорони здоров'я Рівненської області, розподіляючи кошти серед медичних установ регіону, на жаль, помилився і нічого не передав екстреній медичній допомозі. Вчора питання вирішено частково - передані захисні костюми, і зараз лікарі швидкої допомоги забезпечені масками ", - зазначив він.

Торкнувся Зеленський і звернення лікарів Одеського обласного медичного центру. "До вирішення їхніх питань залучені ОДА та департамент охорони здоров'я. Раніше цей медичний заклад не було визначено як госпітальна база для лікування пацієнтів з коронавірусів. Розширюючи список, було вирішено додати цей заклад. Але зараз на його базі не відбувається прийом пацієнтів з підозрою на COVID- 19 і лікування хворих ", - пояснив він.

Президент вказав, що в цей центр вже доставлені респіратори і захисні костюми, а склад медичних працівників буде посилений. "Вчора в лікарні була група епідеміологів, яка провела детальний і необхідний інструктаж, зокрема, щодо перепрофілювання інших відділень установи", - повідомив він.

Крім того, за його словами, в Запоріжжі працівники екстреної медичної допомоги справедливо поскаржилися на те, що їх не включили в список медичних працівників, які отримають грошову надбавку за протидію коронавірусу. "Це виправлено. Вчора МОЗ видав відповідний наказ", - підкреслив Зеленський.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ