Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Боррель привітав зняття зі співробітників Міжнародного кримінального суду санкцій Трампа

3 квітня, 2021 - 18:12
Фото Reuters

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель привітав скасування адміністрацією США санкцій проти прокурора і ще одного співробітника Міжнародного кримінального суду (МКС).

"Цей важливий крок підкреслює прихильність США міжнародній системі, заснованій на правилах. МКС відіграє важливу роль у відправленні правосуддя за деякими з найжахливіших злочинів у світі", – йдеться в заяві глави дипломатії ЄС, поширеній в Брюсселі в суботу.

За словами Борреля, "захист неупередженості та судової незалежності МКС має першорядне значення для його ефективності та належного функціонування".

Він запевнив, що Європейський Союз "непохитно підтримує універсальність Римського статуту і МКС". Глава європейської дипломатії заявив, що ЄС разом з усіма партнерами "захищатиме суд від спроб, спрямованих на перешкоджання відправленню правосуддя і підрив міжнародної системи кримінального правосуддя".

У п'ятницю Держдеп США повідомив, що американська адміністрація ухвалила рішення скасувати введені екс-президентом Дональдом Трампом санкції проти низки співробітників МКС.

У ньому наголошується, що в результаті санкції знімаються з прокурора МКС Фату Бенсуди і керівника одного з підрозділів суду Факісо Мочочоко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ