Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

У вінницькому кардіоцентрі вперше провели торакоскопічну операцію на серці

3 квітня, 2021 - 17:47

Бригада медиків Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології за підтримки фахівця Інституту Амосова Андрія Руснака провела першу в регіоні торакоспопічну операцію на серці. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Завдяки новітньому обладнанню, видалення пухлини відбувалося через невеликий розріз. Усі свої дії лікарі могли відстежувати на 3D-моніторі, надягнувши спеціальні окуляри. Раніше такі втручання робили відкритим способом з розрізом грудини до 30 см, а відновлення прооперованих пацієнтів було досить тривалим.

333

«Це унікальна операція на серці, яку вперше провели у нашому регіоні. Бригада вінницьких медиків працювала спільно з фахівцем Інституту Амосова Андрієм Руснаком. Всі свої дії лікарі могли відстежувати на 3D-моніторі. А головне, що вже наступного дня пацієнт був на ногах, – уточнив Сергій Моргунов. – Окрім того, нещодавно у нашому кардіоцентрі імплантували перші трикамерні кардіостимулятори, які є останнім поколінням у приладах цього виду. Два пацієнти з важкою серцевою недостатністю вже мають таких електронних помічників. Саме такі новітні напрямки кардіохірургії дозволяють розвиватися фахівцям нашого кардіоцентру».

1617460435771-1617460418766-1

Він додав, що Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології котрий рік поспіль – серед лідерів в Україні. За підсумками 2020 року, заклад посів третю позицію за показником стентувань серед понад 40 центрів у країні. Такі дані надає Асоціація серцево-судинних хірургів України. А завдяки професіоналізму медиків кардіоцентру тільки за минулий рік шанс на життя отримали більше тисячі вінничан.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з Фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ