Погляд зсередини свого національного «Я» — це єдиний шлях, яким можна вискочити з провінційності.
Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції

На Львівщині розпочався VII Міжнародний фестиваль Бруно Шульца

3 червня, 2016 - 10:09
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Прологом фесту стала виставка «Ріка і люди» Станіслава Бая (Варшава), що її представили учора, 2 червня, у Львівській галереї мистецтв.  

Станіслав Бай – сучасний польський художник, професор, викладач Академії мистецтв у Варшаві та Європейської академії мистецтв. Основні мотивами  творчості – пейзажі Бугу, а також портрети мешканців рідного села Довгоброди.


Також учора у межах фестивалю у Мистецькому об'єднанні  «Дзиґа» представили проект польського художника Якуба Войнаровського під назвою «Мертвий сезон». Авторові – 32 роки, і він є володарем нагород в галузі коміксу і дизайну, зокрема – Гран-прі на Міжнародному фестивалі Коміксу в Лодзі, Гран-прі Національного конкурсу книг та альбомів  про мистецтво. Його книга-альбом-комікс «Мертвий сезон» – візуальний експеримент на основі прози Бруно Шульца.

Нагадаємо, що Бруно Шульц (1892 – 1942) –  польський письменник та художник єврейського походження із Дрогобича.  Літературні критики ставлять його доробок на один рівень із творчістю Марселя Пруста та Франца Кафки. Посмертна слава дрогобичанина – світового рівня.

Сьогодні у Дрогобичі – офіційне відкриття фестивалю. Організатори заходу – Полоністичний науково-інформаційний центр ім. Ігоря Менька Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка / Благодійний Фонд „Музей та фестиваль Бруно Шульца” у Дрогобичі, Товариство «Фестиваль Бруно Шульца» у Любліні.
Учасники заходу – перекладачі і  літературознавці з України, Польщі, США, Франції, Японії, Тайваню, Сербії, Австрії, Великобританії, Росії, також –  історики, мистці, театрали. Україну представлятимуть, зокрема, Юрій Андрухович, Юрій Винничук та Сергій Жадан.

У програмі – інавґураційні лекції, мандрівки вернісажами та зустрічі з художниками, поетично-музичний проект Atlas Estremo, літературно-краєзнавча подорож, дискусія з перекладачами творів Бруно Шульца, наукова конференція „Бруно Шульц і сучасна теорія культури”, культурознавчо-історичний семінар „Біографія і творчість Бруно Шульца: дрогобицькі міжвоєнні контексти”...

Фестиваль триватиме до 9 червня і завершиться концертом Сергія Жадана та харківського гурту «Собаки в космосі».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ