…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Зеленський підписав закон щодо посилення соціальних гарантій для людей з інвалідністю

3 серпня, 2021 - 17:38
Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю (№1664-ІХ), який Верховна Рада ухвалила 15 липня, повідомляє пресслужба глави держави.

Зазначається, що цей документ посилює соціальний захист людей з інвалідністю.

"Зокрема, відповідно до закону, такі люди та особи, що їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування в будь-яких касах, а також на всіх підприємствах, в установах та організаціях, що надають послуги населенню", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що люди з інвалідністю, які їдуть на лікування і мають відповідні документи, особи з інвалідністю I-ї групи та особи, які їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольні пункти в'їзду/виїзду на тимчасово окупованих територіях (не частіше ніж один раз за тиждень в один бік).

"Крім того, дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу коштом адміністративно-господарських санкцій і пені, що надійшли до державного бюджету й використовуються Фондом соціального захисту інвалідів", - наголошують в Офісі президента.

Там уточнюють, що закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ