Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Дніпро першим в Україні запровадив електронні рецепти

3 вересня, 2020 - 13:47
Фото Миколи Тимченка, ''День''

Тепер і пацієнти, і лікарі можуть обходитись без паперової тяганини. Щоб отримати такий рецепт, пацієнту необхідно прийти на прийом до свого сімейного лікаря, який заповнює електронну амбулаторну картку і призначення. Після цього пацієнт зможе протягом місяця придбати ліки у будь-якій аптеці міста чи навіть країни.

«Електронний рецепт виписується одразу по трьом програмам. Перевагою для мене особисто є те, що немає паперової тяганини. Ми не витрачаємо час пацієнта на виписку рецепту та розбір почерку іншого лікаря. Таким чином, ми можемо більше приділити уваги людині. Окрім цього, підробка рецептів неможлива, бо всі дані приходять на особистий номер пацієнта, який вказаний у декларації. Така система також виключає втрату рецепту, бо завжди є електронне підтвердження», розповідає сімейна лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Тетяна Земляна.

Жителька Дніпра Олена Комишна вже встигла оцінити переваги електронного рецепту: «Я кожного місяця прихожу на прийом, і за такою системою це значно економить час. Для мене це зручно і доступно. Так, отримавши електронний рецепт, мені більше не потрібно розбирати почерк лікаря».

Фармацевти розповідать, що вже багато пацієнтів скористалися електронними рецептами. Це достатньо зручно, швидко та ефективно. Завдяки електронному рецепту можна використовувати штрих-коди, які вводяться автоматично в комп’ютер. Препарат одразу виводиться на екран, роздруковується чек, препарат видається пацієнту. Завдяки СМС-повідомленню клієнт медзакладу має доступ ще й до дубліката інформації з документа. За потребою можна отримати й традиційний варіант, виписаний вручну. Хоча вже зрозуміло, що електронний варіант користується попитом — за тиждень дії програми у Дніпрі видали майже 5 тисяч електронних рецептів.

Варто відзначити, що Дніпро є лідером серед інших міст України за впровадженням цифрової екосистеми в медичній сфері. Так, єдиний інформаційний простір охоплює електронну реєстратуру, рецепти, отримання направлення до профільних лікарів, амбулаторну карту, історію хвороби, лабораторну діагностику, аналітичну систему для визначення рентабельності медичного закладу.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ