Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

У Києві презентують перше в Україні дослідження про жінок в АТО

3 грудня, 2015 - 18:19

Завтра, 4 грудня, відбудеться презентація результатів соціологічного дослідження "Невидимий батальйон": участь жінок у військових діях в АТО“.

Дослідження, яке є першим ґрунтовним соціологічним моніторингом стану жінок, що беруть участь у війні на Сході, тривало у декілька етапів. Зокрема, було взято 42 інтерв’ю у жінок-учасниць АТО із різних підрозділів, які і стали голосами "Невидимого батальйону".

Серед інших, у дослідженні вивчалися такі теми, як юридичні аспекти участі жінок в АТО, побутові обставини перебування жінок в АТО, ґендерні стереотипи стосовно учасниць АТО, а також окремий розділ присвячено репрезентації жінок АТО у засобах масової інформації.

Дослідження виявило як існування стереотипів щодо жінок-військовослужбовиць серед командування та особового складу збройних сил, так і наявні юридичні колізії, побутові парадокси та безліч інших нюансів, які супроводжують жінок під час їхньої участі в АТО.

Дослідження було здійснено низкою експерток за підтримки Українського жіночого фонду.

Авторки впевнені, що наслідками дослідження стануть зміни у підходах Міноборони та силових структур в цілому до статусу і потреб жінок в АТО і вірять, що трансформації армії, яка є неминущою і вже почалася, сприятиме також інтеграції жінок.

Дослідження представлятимуть авторки: координаторка проекту Марія Берлінська, керівниця Волонтерської організації "Центр підтримки аеророзвідки", Тамара Марценюк, к.соц.н., доцент кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія", Анна Квіт, наукова співробітниця Київської школи економіки, дослідниця із гендерних питань, Ганна Гриценко, незалежна дослідниця із ґендерних питань.

Презентація відбудеться 4 грудня з 12:00 до 14:00 за адресою: м. Київ, вул.Суворова 4/6.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ