Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Американська контррозвідка попередила команду Байдена про китайський вплив

3 грудня, 2020 - 11:17
Фото: Reuters

Китай після президентських виборів докладає зусиль з надання впливу на потенційних співробітників адміністрації нового президента США (команда Байдена і близькі до них особи), контррозвідка веде серед них роз'яснювальну роботу, заявив директор американського Національного центру контррозвідки і безпеки Вільям Еваніна.

"Зараз ми спостерігаємо запланований і передбачуваний сплеск переорієнтації Китаєм кампанії свого впливу на членів нової адміністрації обраного президента Джо Байдена", - заявив він, під час виступу в інституті Аспена.

За словами чиновника, контррозвідка нині "грає на боці не тільки членів нової адміністрації, але й тих, хто перебуває поруч із ними".

"Це є однією зі сфер, ми дуже зацікавлені в тому, щоб нова адміністрація зрозуміла, що таке вплив, як він виглядає, який він на смак, який він на дотик", - заявив Еваніна.

Він у зв'язку з цим зазначив, що дуже важливим є отримання Джо Байденом, який проголосив себе президентом, допуску до секретних брифінгів національної розвідки.

Джон Демерс, помічник генпрокурора з нацбезпеки, закликав під час виступу нову адміністрацію зберігати пильність щодо загроз іноземного впливу, відзначаючи, що широта цього впливу з боку Китаю була "розкрита публічно, як це, ймовірно, буде в найближчі роки".

Він також вказав на потенційні уроки, отримані іншими країнами після втручання Росії у вибори в 2016 році, яке містило в собі хакерські і дезінформаційні зусилля.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ