Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Героїнею третьої серії документального циклу «Сильна» стала Катерина Луцик

3 грудня, 2021 - 13:24
Фото Суспільного

У неділю, 5 грудня, о 18:15 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбудеться прем’єра третьої серії документального циклу «Сильна».

Героїнею серії стала 25-річна Катерина Луцик з Хмельниччини, військовий медик, яка врятувала життя понад 200 українським військовим, повідомило "Суспільне".

«З-поміж усіх трьох героїнь документального циклу “Сильна” Катерина Луцик — моя найулюбленіша. Це дуже цікава багатогранна і неоднозначна особистість, яка змінюється протягом усього фільму. З цією людиною трапилася надзвичайна кількість драматичних подій, в тому числі й трагічних. Багато людей у цьому фільмі розповідають про неї якісь деталі, — так ми краще можемо зрозуміти, що це за людина», — зазначила продюсерка творчого об’єднання суспільно-політичного мовлення Катерина Феленюк.

Пів року Катерина воювала в одній з найнебезпечніших гарячих точок фронту — авдіївській промзоні. У зоні бойових дій вона виконувала обов’язки керівниці медичної служби 122 батальйону 81 аеромобільної бригади. Про особистий шлях на схід України, складне поранення та зустріч із коханим — Катерина розкаже у фільмі.

«Про зйомки цієї серії можна зняти окремий фільм. Кожна запланована зйомка мала свою історію з корективами, які вносила доля. Та попри все нам вдалося відзняти все заплановане. Власне, це схоже на зміст і третьої серії “Сильна”: ніколи не знаєш, що на тебе чекає завтра і яке рішення доведеться прийняти. Одного дня героїня нашого фільму приймає для себе рішення, яке багато що змінює в її житті і яке змінює її саму. І ось тепер ми знімаємо про неї фільм», — розповідає режисерка фільму «Сильна» Сніжана Потапчук.

У авдіївській промзоні зйомки відбувалися біля меморіалу, де стоїть розстріляна медична машина,  в якій їхала Катерина з водієм. Знімальна група телеканалу UA: ПЕРШИЙ спробувала максимально наблизитися до місця, де все сталося.

«Разом зі знімальною групою ми побували у місцях, спогади про які я не забуду ніколи — Промка в Авдіївці — моя розстріляна машина і позиції, на яких ми жили… Я давно хотіла потрапити сюди, хоча мала певний острах. Та насправді було цікаво походити по наших колишніх позиціях, де стільки всього було. Там мене сповнювали емоції та спогади: всі дороги, які знаю напам’ять і дотепер; наша гра в теніс між обстрілами; моє перше сиве волосся в 19, виявлене саме тут; кава, якою поїли нас хлопці на кожній позиції; наше “зоряне небо”, а також поранення, евакуація і, на жаль, втрати, — згадує героїня фільму Катерина Луцик. — У мене часто питають, чи не шкодую я про свій вибір добровільно призватися в армію. Я впевнено кажу ні, адже користі з мене на передовій було набагато більше, ніж у лікарні».

До стрічки потрапляють і близькі героїні: батько, чоловік, з яким служили разом, а також — командир батальйону та побратими. Зйомки фільму відбувалися в кількох локаціях: рідному місті героїні — Ізяславі, Авдіївці та Києві.

Прем’єра фільму відбудеться напередодні Дня Збройних сил України — 5 грудня о 18:15 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ. Зазначимо, документальний серіал «Сильна» розповідає про роль жінок у російсько-українській війні. У кожній серії — історія жінки, яка допомагає реабілітуватися після війни своєму чоловікові та іншим захисникам, воює на Сході країни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ