Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

У Львівській мерії раптово помер директор Будинку вчених

3 грудня, 2021 - 12:55
Фото з архіву "Дня"

Про біду з Романом Славітичем кілька хвилин тому повідомив у соціальних мережах заступник Львівського міського голови Андрія Садового – Андрій Москаленко. 

«Вчора ввечері директор Будинку вчених зателефонував до мене і попросив про зустріч, – зазначено у дописі. – Ми домовились зустрітись сьогодні о 8-й ранку. Пан Роман прийшов трохи швидше, сів за стіл. Моя колега помітила, що він не дуже добре виглядає і запропонувала склянку води. Але він одразу знепритомнів. Працівники викликали швидку і почали надавати першу допомогу. Коли я прийшов, почав допомагати колезі. Одразу після цього приїхала швидка. Медики годину намагались врятувати життя, але, на жаль, пан Роман помер. Мені зараз трохи складно говорити про це. Прошу зрозуміти стан і дати час. Щирі співчуття усім рідним та близьким пана Романа. Світла пам’ять!».

Про раптову смерть Романа Славітича повідомляє й пресслужба ЛМР: «Сьогодні зранку в приміщенні міської ради стало погано Роману Славітичу. За словами очевидиці, яка працює у міській раді, чоловік зайшов в кабінет. Вона помітила, що у нього нездоровий вигляд і запропонувала склянку води. Він сів за стіл і знепритомнів. Працівники викликали швидку і розпочали серцево-легеневу реанімацію із застосуванням автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Після прибуття на місце медики оперативно продовжили проводити реанімаційні заходи. Протягом години боролися за життя, але, на жаль, врятувати не вдалось. Роману Славітичу було 75 років. Громада міста висловлює співчуття рідним та близьким пана Романа».

Чи пов'язаний цей трагічний випадок із скандалом 27 листопада, коли  у День пам'яті жертв голодоморів блогери з цілої України влаштували в орендованому залі Будинку вчених гучну вечірку під назвою «голодна туса», наразі невідомо. Хоча, напевно, й таке можна припустити, бо влада Львова на наступний день після блогерських «голодних уродин» призупинила господарську діяльність Будинку вчених, а поліція розпочала розслідування.

«День» знайомив читачів з деякими подробицями вечірки з нагоди дня народження, 29-річчя, блогера-мільйонника з Чернівців Олександра Заліска і наводив деякі коментарі, зокрема – дуже влучний до теми «бенкету під час чуми» Юрія Михальчишина: «Блогери і блогерині, мудаки та мудакині, які провели "голодну вечірку" в стилі БДСМ на день пам'яті жертв Голодомору в львівському Будинку вчених, бажаю Вам до кінця ваших кінчених життів щодня прокидатись у власному поту та сечі. Мільйони мертвих вам подивляться в очі та прийдуть у сни» (див. публікацію «Люті як циклон «Бенедикт» від 30 листопада 2021 р.).

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ