Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Донецький Євромайдан розбився на пари

4 січня, 2014 - 10:15

У новому році у Донецьку тривають акції за євроінтеграцію. Активісти збираються щодня о шостій вечора біля пам’ятника Шевченку.

Вже декілька днів учасники євромітингів розбиваються на пари та обговорюють різні питання, наприклад, значення соціальних послуг. Потім люди міняються співбесідниками та дискутують на нову тему, і так – знов і знов. Таку форму комунікації – «діалоги Майдану» – активісти побачили у Києві, тепер прищеплюють її у Донецьку. Постійний учасник донецьких акцій за євроінтеграцію Олександр Михайленко зауважує: «Цей вид спілкування цікавий, наскільки дієвий – побачимо з часом. Зараз дискутуємо тільки між собою, до перехожих не звертаємось: спочатку треба засвоїти технологію діалогів серед своїх».

Сьогодні, 4 січня, активісти планують влаштувати кінопокази. Один з організаторів Євромайдану у Донецьку Євген Насадюк розповідає: «Хотів би показати фільми Бертолуччі, Тарковського, але на вулиці холодно, тому програма розрахована на 30-40 хвилин, її складатимуть короткометражні стрічки про права людини, про теперішні події в Україні. Нещодавно у нас був телеміст з Києвом, прийшли навіть депутати Донецької облради. Все пройшло добре, але технічно це було непросто».

У неділю, 5 січня, учасники донецького Євромайдану збираються провести Марш справедливості, який завершиться пікетом. Активісти закликають до економічного тиску на владу шляхом ігнорування торгівельних марок, які належать депутатам від «Партії регіонів». «Люди прагнуть конкретики, тому ми обговорюємо реальні дії, пропонуємо учасникам євромітингів самім формулювати вимоги, робити плакати. Зараз випрацьовуємо тези: чого саме ми хочемо, і за що стоїмо», - зауважує Євген Насадюк.

Марія ПРОКОПЕНКО,

Донецьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ