Головним зовнішньополітичним викликом для Польщі в 2018 році є імперські амбіції Росії та її агресія проти України. Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у четвер в ефірі радіо Wnet.
"Ми перебуваємо в регіоні, на який продовжує впливати російсько-український конфлікт. Його не вирішено, він триває і виник з імперських амбіцій Росії. Це впливає на Україну, але і на територію поза Україною, що засвідчили торік великі військові маневри "Запад-2017", - заявив Ващиковський.
Він додав, що й надалі "проблемою номер один для Польщі залишається військово-політична безпека".
Іншими важливими викликами для Польщі на міжнародній арені Ващиковський назвав поглиблення економічної співпраці в регіоні, що дозволило б прискорити розвиток економіки країн Центральної Європи. Крім того, викликами для Польщі він назвав також проблеми в середині ЄС, зокрема Brexit, а також міграцію з півдня і тероризм.
Нагадаємо, голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький заявив, що останнім часом Польща прийняла у себе 1,5 мільйона українців, з яких кілька десятків тисяч - з територій, охоплених війною.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!




