...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

В Ужгороді з’явилися "вбиральні" для чотирилапих

4 квітня, 2020 - 17:20
Фото надано авторкою

Шістнадцять стаціонарних станцій прибирання за собаками встановили на набережних міста, у парках та скверах.

Встановлення спеціальних станцій для прибирання за собаками стало результатом громадського обговорення, подання електронної петиції і збору підписів у 2019 році. Автор петиції – ужгородець Віталій Глагола неабияк тішиться, що слово громади таки має силу і дуже вірить у порядність власників собак. «Петицію ми опублікували у жовтні 2019 року, вигулюючи з дівчиною нашу болонку, неодноразово бачили, що свідомих власників собак, які прибирають за своїми улюбленцями – дуже мало. Усі б наче із задоволенням прибирали за своєю твариною, але виправдовувалися тим, що для цього немає жодних умов. Знайшовши однодумців серед власників чотирилапих, ми підготували петицію, яка за кілька днів зібрала потрібну кількість голосів. 16 станцій встановив Департамент міського господарства, вони ж і обрали, де саме їх розмістити» - прокоментував Віталій.

Олена Дика власниця ретривера Умки, якому 2,5 роки. Пакетик, як і поводок, завжди одні з головних атрибутів прогулянки. «Прибирати за своєю собакою – це абсолютно нормально, я дуже рада, що наш Ужгород наблизився до справді європейського міста. Зараз головне завдання навчити людей сприймати той факт, що за свого собаку на вулиці відповідають саме вони. І важливо, або на станціях прибирання завжди були у доступі пакетики» - зазначила Олена.

Як інформує департамент міського господарства Ужгородської міської ради, собача вбиральня складається з трьох частин. Верхня — це знак, на якому зображена собака, своєрідний вказівник, що тут власники чотирилапих можуть взяти спеціальні пакетики для собачих екскрементів. Пакетики є в другій частині «вбиральні», що схожа на поштову скриньку. А внизу — коробка, куди треба викидати зібране за собакою.

Вікторія Жуйко, Ужгород

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ