Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

У Канаді радять не використовувати вакцину від Johnson & Johnson людям до 30 років

4 травня, 2021 - 11:50
Фото Reuters

COVID-вакцину Janssen виробництва компанії Johnson & Johnson не слід вводити людям, молодшим 30 років, через ризик виникнення тромбів.

Про це під час пресконференції в Оттаві розповіла Шелі Дікс, співголова Національного дорадчого комітету із питань імунізації (NACI), який консультує уряд з питань вакцинування від COVID-19, передає Укрінформ.

“На основі наявних даних рекомендуємо подібну на AstraZeneca вакцину Janssen пропонувати людям, старшим 30 років, які не мають протипоказань. Це слід робити у разі, якщо особа бажає отримати щеплення раніше, а не чекати на вакцину MRNA, і якщо переваги переважають ризики”, - сказала Дікс.

За її словами, члени Комітету “порівнювали переваги вакцини Janssen, здатної рятувати життя й захищати населення проти серйозних ускладнень COVID-19, із ризиками виникнення викликаної вакциною протромботичної імунної тромбоцитопенії (VIIT)”.

Вона додала, що саме виготовлені за технологією mRNA вакцини від Pfizer та Moderna залишаються найбільш рекомендованими варіантами щеплень. “NACI продовжує переважно рекомендувати дозволені до використання mRNA COVID-вакцини, оскільки вони надають відмінний захист та поки не були пов’язані із появою VIIT”, - зауважила експерт.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ