Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

В Індії водій рикші пропонує безкоштовний кисень хворим на COVID-19

4 травня, 2021 - 18:08
Фото: Reuters

В Індії водій авторикші Мохаммад Джавед Хан перетворив свій триколісний автомобіль на невелику машину швидкої допомоги, щоб допомогти пацієнтам в умовах кисневої кризи.

Про це пише Al-Jazeerа, передає Громадське радіо.

Чоловік розповідає: вирішив допомогти, коли побачив, як люди несуть на спині своїх хворих на COVID-19 батьків, щоб доставити їх до ліварні.

34-річний Мохаммад переробив свій триколісний автомобіль на невелику машину швидкої допомоги, обладнавши його кисневим балоном, оксиметром для вимірювання рівня кисню у крові та іншими засоби медичного призначення.

«Критично хворого пацієнта не можна доставити до лікарні без кисневої підтримки. Тож, подумав я, чому б не перетворити свій триколісний автомобіль на швидку допомогу. Він не такий просторий, як швидка допомога, але він, безсумнівно, може врятувати життя», — сказав Хан.

«Я бачу, як молоді люди борються без кисню. Навіть коли вони викликають швидку допомогу, машини швидкої допомоги беруть від 5000 до 10 000 рупій (70-140 доларів). Як бідна людина зможе собі це дозволити? Особливо під час цієї пандемії, коли більшість людей не мають доходу?»

Донор забезпечив його балоном, а інший — оксиметром.

Лікар навчив Мохаммада, як використовувати циліндр та оксиметр для безпечного постачання рятувального кисню пацієнтам.

«Багато людей допомогли мені із пожертвами і попросили мене продовжувати їздити, поки пандемія не закінчиться», — сказав він та додав:

«Завдяки допомозі великої кількості людей я можу це зробити. Я не міг цього зробити самостійно».

У чоловіка було непорозуміння із владою — поліція звинуватила його в експлуатації авторикші без екстреного дозволу під час боротьби із вірусами у штаті Мадх’я-Прадеш.

Але після протесту у соціальних мережах поліція зняла звинувачення та видала йому спеціальний пропуск.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ