Я знав, що я на правильному шляху й боротьба за незалежність — закономірна й обов'язково закінчиться перемогою
Левко Лук'яненко, дисидент і політик, Герой України

У Вінниці презентували суспільні та електоральні настрої городян

4 липня, 2018 - 16:35
Фото надано автором

Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу провів соціологічного дослідження «Суспільно-політичні настрої вінничан», яке тривало з 14 по 22 липня з цього року. Інтерв’ювання проходило серед різних за віком городян, загалом було опитано 480 респондентів, похипка складає у 1,9 %. Анкетні питання стосувалися внутрішньої ситуації та проблем людей, визначення зовнішньополітичних орієнтирів, зокрема ставлення до ЄС і НАТО, а також – оцінки діяльності загальноукраїнських і місцевих політиків. Результати дослідження представив сьогодні голова Інституту Володимир Кіпень. Каже, що це абсолютно незалежне опитування, радше науково громадянський експеримент, який дозволив попрактикуватися молодим соціологам та політолог, а заразом і сформувати суспільно-політичний настрій вінничан.

«Коли ми звели дані соціологічного дослідження, то з’ясували, що абсолютна більшість – 71 % вінничан вважають, що країні потрібні радикальні зміни, 15 % за те, щоб залишити все як є, а решта прагнуть повернути те, що було, – розповідає Володимир Кіпень. – Вінничани виступають за вступ до ЄС, це підтримує 74 % городян, за НАТО на референдумі готові проголосувати 59 % і це переважно молоді люди, віком до 31 року. Ці результати так чи інакше збігаються із настроями людей по всій країні. А от електоральні – дещо інші. Вінничани найвищу оцінку діяльності поставили чинному прем’єр-міністру Володимиру Гройсману (51 %), який суттєво обігнав в цьому президента Петра Порошенка (32 %). Їхні критики дещо відстають, отримавши відповідно десь в межах третини прихильників: Андрій Садовий (36 %), Юлія Тимошенко (32 %), Анатолій Гриценко (31 %). Юрій Бойко, Андрій Парубій, Олег Ляшко – аутсайдери прихильності жителів Вінниці».

Володимир Кіпень додав, що за ідею розпуску теперішнього Парламенту висловилася абсолютна більшість респондентів 72 %, лише 24 % не підтримали таку ідею. Разом з тим 89 % опитаних готові взяти участь у виборах до Верховної Ради України, навіть якби вони відбулися наступного тижня. Партійні симпатії вінничан розподілилися наступним чином: 13 % підтримують БПП, 11% – Батьківщину, 11 % – партію Слуга Народу, яка існує тільки де-юре, але такий експеримент соціологи провели спеціально, щоб визначити настрої людей. За ними ще дві політичні сили – Самопоміч з показником у 7 % та Громадянська позиція – 7 %. Решта партій не подолали 5 % бар’єр.

На запитання, чи взяли б ви участь у виборах Президента 88 % опитаних заявили про свою готовність голосувати і лише 10 % категорично відмовилися брати участь у виборах. Якби вибори були найближчим часом 14 % підтримали б чинного Президента України, 13,5 % – Володимира Зеленського (попри те, що він не робив публічних заяв про свої наміри балотуватися), 11 % – Юлію Тимошенко, 9,6 % – Анатолій Гриценко. Решта політиків опинилися нижче 5 % бар’єру.

Останнє анкетне питання стосувалося шляхів вирішення проблем на Сході України і більшість вінничан висловилися за припинення воєнних дій та введення миротворчих військ ООН на всю непідконтрольну українській владі територію.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ