В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Влада Парижа має намір зобов'язати носити маски в місцях скупчення людей

4 серпня, 2020 - 20:40
Фото Reuters

Мер Парижа Анн Ідальго має намір ввести обов'язкове носіння масок на вулиці в кількох місцях французької столиці, щоб стримати тривожне відновлення епідемії COVID-19.

Про це повідомила газета "Монд", передає Інтерфакс-Україна.

За відомостями видання, глава міста повинна направити у вівторок таке прохання паризькому префекту поліції Дідьє Лальману.

Навесні кілька французьких комун намагалися встановити обов'язкове використання масок на вулицях, але програли в судах позови проти цих ініціатив. З 31 липня у префектів поліції є офіційні повноваження приймати такі рішення.

Париж, утворюючи окремий департамент, перебуває на третьому місці в переліку найбільш уражених коронавірусом департаментів країни.

Мер Ідальго передбачає обов'язковість масок для, як мінімум, торгових вулиць, набережних Сени, міських парків і садів, а також ринків під відкритим небом, тобто місць значного скупчення людей, де практично неможливо постійно дотримуватися соціальної дистанції.

"Монд" зазначає, що список відповідних зон ще остаточно не затверджений. Передбачається, що в нього будуть також включені місця, де туристи або самі парижани стоять у черзі на відкритому повітрі.

У паризькій мерії зазначають, що, якщо правило носіння масок в цілому дотримується всередині магазинів і в громадському транспорті, де вони обов'язкові, на вулицях до 90% людей маски не використовують, водночас як жвавість столичних кварталів дуже різна.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ