Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У Львові представили фотовиставку про життя ромів Дрогобича

4 серпня, 2021 - 11:32
Фото автора

Львівський муніципальний мистецький центр представив фотовиставку Єви Райської (Маріанни Максимової) «Ромський дім. Життя спільноти в Дрогобичі». У своїх документальних роботах фотографиня максимально передала емоції та обстановку жителів цієї спільноти.

«Дрогобич до початку XX століття було умовно поділено на три рівні частини: українську, польську та єврейську. Польський сатирик Мар’ян Гемар вивів формулу, що Дрогобич — «півтора міста»: себто напівпольське, напівєврейське, напівукраїнське. Проте у цьому триптиху культур відсутня ще одна важлива  частина – ромська. На локальній мапі ідентичності Дрогобича мені передовсім захотілось дослідити життя тих, хто через складні історичні, суспільні та політичні обставини залишається на маргінесі свого існування», - розповіла авторка виставки.

Поштовхом для створення даного фотопроєкту послужило редакційне завдання, за яким Маріанна Максимова мала зробити матеріал про ромську громаду Дрогобича. Вона щодня навідувалася до одного з жителів цієї громади – Артура. Так вона познайомилася з його родиною і навіть місцевим бароном. Під впливом цього спілкування авторка вирішила ширше і більше розповісти про життя ромів.

Своїми фотографіями Маріанна Максимова не намагається когось шокувати. Це тихе нагадування про сусідів, чиє життя протікає близько, але іноді непомітно. Тому її роботи є можливістю стати голосом тих, кого часто не чуть.

Оглянути фотопроєкт «Ромський дім. Життя спільноти в Дрогобичі» можна до 27 серпня.

Павло Паламарчук, Львів, "День"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ