Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Україна вперше виборола медаль Олімпійських ігор у артистичному плаванні

4 серпня, 2021 - 17:19
Фото: Reuters

На Олімпійських іграх-2020 розіграли перші медалі в артистичному плаванні – в змаганнях дуетів. Українки Марта Фєдіна та Анастасія Савчук принесли Україні десяту нагороду Токіо-2020.

Про це повідомляє Суспільне.

Після двох четвертих місць на минулих Іграху-2016 у Ріо Україна виборола на цій Олімпіаді "бронзу". Це перша медаль у артистичному плаванні в історії України.

Для 19-річної Марти Фєдіної це перші Олімпійські ігри в кар'єрі. Тим часом 25-річна Анастасія Савчук виступала на Олімпіаді в Ріо, де в складі команди зупинилася за крок до медалей.

До фінальної частини змагань відібралися 12 дуетів. Усі вони вже виконали технічну програму в кваліфікації – оцінки за неї додавалися до балів за довільну, з якою спортсменки виступали у фінальний день, і за сумою визначалися призерки.

Після технічної, або обов'язкової, програми українки Фєдіна та Савчук посідали третє місце. Вони обходили своїх головних конкуренток у боротьбі за "бронзу" – японок Юкіко Інуї та Меґуму Йошіда – трохи більше, ніж на пів бала.

У фіналі дуети повторювали ту саму довільну програму, яку виконували у кваліфікації. Марта й Анастасія виступила з нею ще краще, ніж у перший день. За виступ українки отримали 95.6 – майже на 0.7 вище, ніж у кваліфікації, що дозволило їм перевершити особистий рекорд.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ