Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Зеленський розцінює чергові затримання у Криму реакцією РФ на Кримську платформу

4 вересня, 2021 - 18:20
Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський розцінює чергові обшуки й затримання в окупованому Криму як реакцію РФ на початок роботи Кримської платформи і вимагає звільнити незаконно затриманих.

Про це він написав у Твіттері, передає Укрінформ.

"Окупанти в Криму знову вдаються до переслідувань кримських татар. У їхніх будинках відбуваються чергові обшуки й затримання. Вже забрали Нарімана Джелялова, 1-го заступника голови Меджлісу. Так РФ реагує на початок роботи Кримської платформи. Всі затримані мають бути звільнені!" - наголосив Зеленський.

Як повідомлялося, 4 вересня у с.Первомайське в окупованому Криму в помешканні заступника голови Меджлісу кримськотатарского народу Нарімана Джеляла російські силовики провели обшуки, а його самого вивезли.

Згодом голова Меджлісу Рефат Чубаров поінформував, що Джеляла привезли до "Управління ФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополь".

Крім того, за даними активістів, 3 і 4 вересня після обшуків зникли кримські татари Ельдар Одаманов та Азіз Ахтемов. Їхнє місцезнаходження невідоме.

За інформацією МЗС України, серед затриманих 4 вересня - також Асан Ахметов і Шевкет Усеїнов.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим рейдом незаконних обшуків і затримань у тимчасово окупованому Криму та вимагає від Росії негайно звільнити цих п'ятьох затриманих, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ