Благодійний фонд «Восток-SOS», який із 2014 року допомагає тим, хто постраждав унаслідок російської гібридної агресії, звернувся до Президента та Уряду із закликом зупинити процес відведення української армії від лінії розмежування та проведення поспішних виборів на нині окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті організації.
''Нас відверто непокоїть поспіх у намаганні «демілітаризувати» території вздовж лінії розмежування та імплементації так званої «Формули Штайнмаєра». Ми вважаємо, що ці дії несуть шкоду українським національним інтересам, і їхні наслідки у довгостроковій перспективі можуть бути руйнівними для країни'', - вважають у благодійному фонді.
У зверненні йдеться й про те, що зважаючи на систематичні порушення Росією норм міжнародного права, немає жодних підстав вірити, що російський уряд зараз виконає свою частину угод за «формулою Штайнмаєра».
''Ми закликаємо президента та уряд України не робити поспішних кроків, не поступатися національними інтересами та суверенітетом країни. Хочемо нагадати вам слова канцлера ФРН Конрада Аденауера, якій у 1952 році відхилив пропозицію Сталіна повернути східні німецьки території на умовах, які дуже нагадують нинішню пропозицію Кремля. Він сказав, що у цій ситуації між свободою та єдністю він рішуче обирає свободу. Час довів, що це було єдине вірне рішення. І сьогодні ми, переселенці з нині окупованих районів Сходу та Криму, які втратили все внаслідок російської гібридної агресії, закликаємо вас не йти на поступки агресору. Ми хочемо повернути свою малу батьківщину, але віддаємо перевагу чекати стільки, скільки буде потрібно для того, щоб це відбулося на вигідних для нашої країни, а не для Російської Федерації умовах'', - зазначається в заяві благодійний фонду «Восток-SOS».
Громадські активісти вважають, що постійне саботування проросійськими силами процесу розведення сил у Станиці Луганській та їхню схильність розглядати відхід українських військових зі своїх позицій, як слабкість та підставу для підготовки наступу, є далеким від того, щоб вважати прецедент із розведення сил успішним. Намагання провести вибори є імітацією, оскільки після 5 років політичних чисток, відсутності незалежних медіа та навіть натяку на політичну конкуренцію вільні вибори, які відповідали б стандартам ОБСЄ, у перспективі найближчих місяців неможливі. Для нормалізації ситуації після виводу російських військ та відновлення контролю за державним кордоном буде потрібно щонайменше рік активних дій української влади та громадського сектору під наглядом міжнародних структур.
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!




