Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Помер композитор Володимир Губа

4 грудня, 2020 - 14:11
Володимир Губа, світлина Kyiv Daily

3 грудня 2020 року помер видатний композитор, член НСКУ та член Національної спілки композиторів Володимир Губа.

Про це у Facebook повідомив заслужений діяч мистецтв України та лауреат Державної премії України ім. О. Довженка, Сергій Тримбач.

"Учора надвечір ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ ГУБА вирішив попрощатися з цим світом. Важка й тривала хвороба надто виснажила його... 22 грудня композиторові  виповнилося б 82 роки. Жаль, невимовно жаль", - написав Тримбач.

Володимир Губа є автором музики до багатьох фільмів видатного рівня - "Камінний хрест", "Захар Беркут" та інші фільми Леоніда Осики, "Каштанка" Романа Балаяна, "Всюди є небо" та "Іду до тебе" Миколи Мащенка, цикл анімаційних фільмів про козаків, документальні стрічки та театральні вистави.

Також, власне музичні твори - для симфонічного оркестру, для фортепіано і струнних оркестрів, хору,  які упродовж останніх років виконувалися усе частіше.

Сергій Тримбач додає: "Єдина втіха - музика ВОЛОДИМИРА ГУБИ не полишить нас ніколи. Бо в ній сама душа великого композитора, це музика, що єднає землю й небеса. Досить пригадати мелодію, яка розпочинає фільм "Камінний хрест".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ