Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами.
Іван Багряний, український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч

У Сахарі знайшли марсіанський метеорит віком 2 млрд років

5 січня, 2013 - 17:33
Метеорит NWA 7034 (довжина межі масштабного куба - один сантиметр). Фото Carl Agee

Учені з Університету в Нью-Мексико провели аналіз знайденого в західній Сахарі метеорита NWA 7034 і виявили, що він являє собою марсіанську вулканічну породу і в порівнянні з іншими подібними метеоритами містить незвично багато води. Робота опублікована в журналі Science, а її короткий опис наводить Science Now.

Метеорит потрапив до рук учених в 2011 році, коли його вдалося придбати у продавця з Марокко. Вага каменю склала 320 грам. Він являє собою конгломерат вулканічних порід, затверділих близько 2,1 мільярда років тому.

За своїм мінеральним складом метеорит нагадує земні базальти. Як раніше показали дослідження за допомогою марсоходів NASA, подібні породи поширені на Марсі.

Утім, NWA 7034 сильно відрізняється від знайдених раніше марсіанських метеоритів насамперед незвичайно високим (близько шести тисяч на мільйон, 0,6 відсотка) змістом внутрішньої води. Це як мінімум на порядок більше, ніж концентрація води в інших марсіанських метеоритах, яких до теперішнього моменту відомо не менше 34 штук.

Раніше дослідження одного з марсіанських метеоритів, ALH84001, дозволило встановити, що органічний вуглець на Червоній планеті має вулканічне походження. До цього інший аналіз цього ж каменю викликав суперечки в науковому середовищі, оскільки його автори нібито виявили сліди присутності на ньому бактерій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Lenta.Ru

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ