Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Львів’янин Літинський розширює спектр "ініціативи знизу"

5 січня, 2015 - 19:15

«День» уже розповідав про ініціативи старшого викладача кафедри програмування Львівського національного університету ім. Івана Франка Святослава Літинського, котрий у вересні 2014 року звернувся до Франківського районного відділу у м. Львів Державної міграційної служби із заявою про видачу паспорта «лише українською та, за можливістю, англійською мовами». Позаяк у ДМС Святославові Володимировичу, посилаючись на чинне законодавство, відмовили, він звернувся до суду – і виграв (див. публікацію «Паспорт – без сторінки російською» у «Дні» від 26.11.2014 року). Тоді у розмові з журналістом «Дня» Святослав зазначив, що свої дії протестними аж ніяк не вважає: «Я не прагну привернути увагу – хочу захистити свої права». І назвав свою акцію «ініціативою знизу».

І от тепер, у перші дні нового 2015­го, С. Літинський повідомляє, що значно розширює спектр своєї «ініціативи знизу». Зокрема, на перший квартал поточного року склав список аж із одинадцяти справ, які має втілювати і самотужки, і з компаньйонами. І це:

1. Скарга щодо відсутності зрозумілої мови у компанії Lufthansa до European Aviation Safety Agency. Це ж очевидне порушення правил безпеки.

2. Сподіваюся, що Анатолій Ільченко повідомить про другий виграш (в Миколаєві) про мову внутрішнього паспорта – будемо звертатися до суду щодо бездіяльності Кабінету міністрів (Арсеній Яценюк).

3. Нацрада дасть відповідь про недотримання законодавства нею ж щодо контролю за виконання закону рядом каналів – будемо готувати позов про її бездіяльність.

4. В лютому відкриють провадження проти UniCredit Bank Украина та ПУМБ за надання виписок іноземною мовою.

5. ПриватБанк оголосить про надання виписок і українською мовою.

6. Volkswagen дасть відповідь щодо відсутності доступної інформації на панелі приладів, та інформації про споживання ресурсів українською мовою. Дуже сподіваюся, що це буде позитивна інформація, з вказанням дати додавання української мови у панель приладів. Сподіваюся на позасудове врегулювання.

7. Суд з Samsung Ukraine щодо немаркування мікрохвильовок українською.

8. Отримаю відповідь щодо маркування ноутбуків від комітету ВР.

9. Отримаю відповідь від комітету ВР щодо зарплати викладачам, як тільки уряд прийме чергову постанову – подаємо в суд, щоб ЗП видавали згідно законодавства.

10. В березні подаємо в суд на HP Dell Lenovo Ukraine про відсутність маркування клавіатури українською мовою. Буду просити Ігор Васюникпро депутатське звернення щодо бездіяльності сертифікаційних органів та захисту прав споживачів.

11. У квітні Rozetka.ua повідомить про введення веб­магазину на рідній мові.

Оцей список справ Святослав виклав на своїй сторінці у Фейсбуці, а журналістові «Дня» сказав у телефонній розмові, що «налаштований рішуче». І попри те, що виконання першого пункту заплановано на кінець січня, вже отримав схвальні відгуки на всі свої плани.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Фото «Дню» надав Святослав ЛІТИНСЬКИЙ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ