Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

ЄС надає понад 3 млн євро для реалізації проектів "Україна-Білорусь"

5 лютого, 2016 - 16:28

Євросоюз розшукує цікаві корисні проекти співпраці прикордонних регіонів України та Білорусі та надасть їм фінансову підтримку в розмірі 3,3 млн євро. Про під час прес-конференції в Чернігові заявили представники Програми територіальної співпраці «Білорусь-Україна», яка є частиною Програми територіального співробітництва Східного партнерства (ЕаРТС).

Конкурс проектних пропозицій стартував 20 січня й триватиме до 19 квітня. Бюджет кожного з проектів може становити від 60 до 250 тисяч євро. Програма охоплює Чернігівську, Київську, Житомирську, Рівненську та Волинську області України та Гомельську й Брестську області республіки Білорусь. Подавати заявки можуть як громадські організації, так і заклади освіти, культури, органи місцевого самоврядування, в тому числі – сільські та селищні ради, управління обласної та районних адміністрацій. Одна з головних умов – участь у реалізації проекту партнерів з обох країн.

Перспективу отримати гроші з ЄС мають проекти, спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу, підвищення туристичної та інвестиційної привабливості прикордонних регіонів, збереження історичної та культурної спадщини, захист довкілля, енергозбереження, використання відновлюваних джерел енергії та утилізацію сміття, соціальну інтеграцію інвалідів тощо.

«Це дуже актуальна тема, бо бюджетних коштів на реалізацію проектів у різноманітних сферах недостатньо, треба шукати можливості для залучення грантів, - коментує подію директор департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко. – Ми будемо підтримувати всіх охочих долучитися, а також маємо надію на успіх таких спільних проектів».

«Це перша фінансована ЄС програма з транскордонного співробітництва для країн Східного партнерства, в якій вони працюють без участі країн – членів ЄС. Вони можуть спільно визначати пріоритети та спільно вирішувати проблеми прикордонних територій, сприяючи таким чином сталому економічному та соціальному розвитку на місцевому рівні», - зазначає керівник експертної групи Програми сприяння ЕаРТС Олексій Сєкарєв.

Вікторія СИДОРОВА, Чернігів, фото авторки
 

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...