Вуличні перформанси, влаштовані громадськимиактивістами (наприклад, біля будівлі Донецької облдержадміністрації одним з найактивніших учасників став відомий блогер Денис Казанський), були покликані в «стьобній» формі показати безглуздя ностальгії засталінізмом.
Учасники прийшли з плакатами «Масонскуювластькответу», «Журналюг в ГУЛАГ» і подібними, а також показали міні-фарс на тему повстання Сталіна з мертвих.
Виконавець «ролі» Сталіна вДонецьку розповів про мету акції (відеозапис якої майже відразу з'явився в YouTube): «Ми намагалися показати, що захоплення сталінізмом, яке є не лише у людей старшого покоління, але йсеред молоді, — за своєю суттю абсурдне. Це ігнорування абсолютно очевидних історичних фактів і небажання дивитися на правду. Якщо і можна відзначати ювілеї Сталіна, то тільки утакийкарнавальнийспосіб».
У Луганську святковий перформанс організували активісти Літературного угруповання «СТАН». Акцію запланували біля монументу Борцям Революції. Луганські художники планували зустріти ювілей читанням поезійі святковими співами. Кожному з учасників акції обіцяли «фронтові сто грамів» і бутерброд з салом.
Становці розгорнули плакати «STOP ГУЛАГ» і «Мы танцуем на костях тирана, а они — на костях миллионов». За декілька хвилин до початку перформансу біля пам'ятника з'явилося декілька автомобілів і група людей з портретом Сталіна. Сталіністи оточили організаторів акції і спробували спровокувати бійку. Особливо «відзначився» депутат облради від КПУ Максим Чаленко. Він вибив з рук одного з організаторів, поета і культрегера Ярослава Мінкіна, тацю з хлібом і салом. (Становціпланували викласти салом на хлібі слово «Сталін» як символ небезпеки відновлення диктатури).
Тільки завдяки втручанню правоохоронціввдалося уникнути бійки. Міліціонерам довелося супроводжувати учасників йорганізаторів акції, щоб забезпечити їхню безпеку, до зупинки автобуса.
«Ми не хочемо жити в країні, де Сталін є зразком правителя. Сьогодні ми вийшли і сказали про це», — заявив один з організаторів акції письменник і публіцист Костянтин Скоркін.
Денис КИРКАЧ, Луганськ
Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!





