Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Вінницькій медики увійдуть до робочої групи МОЗу з напрацювання етапів реабілітації постковідних хворих

5 березня, 2021 - 12:48

Перебуваючи вчора з робочим візитом на Вінниччині, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов відвідав Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення. Заклад надає медичну допомогу хворим, які перехворіли на коронавірус і потребують реабілітації. Ознайомившись з комплексом медичних послуг, очільник МОЗ запросив медиків поділитись досвідом у реабілітації постковідних пацієнтів. Як уточнили у департаменті охорони здоров’я Вінницької ОДА, вінницькій фахівці будуть включені до робочої групи МОЗ України по напрацюванню нормативних актів по впровадженню етапу реабілітації постковідних пацієнтів з окремим пакетом послуг фінансування НСЗУ.

«Перебуваючи у закладі для міністр оглянув терапевтичне та неврологічне відділення закладу, де лікуються постковідні хворі, дізнався про специфіку постковідної реабілітації, – йдеться у повідомленні департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА. – На початку в диспансері було 30 ліжок. Нині пацієнти записуються в чергу, тому планується збільшення кількість ліжок до 100».

Разом із завідувачкою терапевтичним відділенням Наталею Середою Максим Степанов відвідав палати, де лежать постковідні хворі, та мав нагоду сам поспілкуватися з ними. У них відновлюються пацієнти, які тривалий час перебували на лікуванні у ковідних лікарнях, але потребують ще кисневої терапії, мають ускладнення з боку нервової, серцево-судинної системи, чи органів кишково-шлункового тракту. Відтак у закладі відпрацьовують свій локальний протокол, маршрут пацієнта, тісно співпрацюючи з кафедрою внутрішніх хвороб № 2 Вінницького медуніверситету ім. М. Пирогова. Максим Степанов зацікавлено поставився до досвіду колег, які поєднують у своїй роботі практичну медицину та передові наукові надбання і запропонував вінницький досвід поширити на інші медичні заклади України.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – vin.gov.ua

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ