Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

"Супутника" в Україні не буде, - Степанов

5 травня, 2021 - 09:31
Фото: Reuters

Україну намагаються втягнути в кампанію з дискредитації вакцин проти Covid-19, а головним автором поширюваної для цього дезінформації є РФ, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зазначивши при цьому, що відмова від закупівель російської вакцини є його принциповою позицією.

"Нас намагаються втягнути в брудну брехливу кампанію з дискредитації вакцин. Згадайте хвилю бруду, яким поливали AstraZeneca – зв’язок між вакциною і тромбами не підтвердили, але весь світ поставили на вуха. Головний автор фейків – Росія, якій не звикати до масового зомбування населення. Через нав’язування неправдивої інформації про інші вакцини всьому світу вона намагається проштовхнути власний "Спутник". Моя позиція принципова і незмінна: "Спутника" в Україні не буде", - написав Степанов у Facebook у вівторок.

Міністр зазначив, що для нього не став несподіванкою оновлений звіт Європейської служби зовнішніх зв'язків (European External Action Service, EEAS), в якому йдеться про те, що з появою нових різноманітних вакцин набирає обертів кампанія з їх штучної дискредитації. Зокрема, з початку року в базу даних EUvsDisinfo додали понад 100 прикладів прокремлівських дезінформаційних заяв про вакцинацію, повідомив він.

У зв'язку з цим керівник українського відомства закликав українців "бути розумнішими" і дотримуватися інформаційної гігієни. "Ті, хто нав'язують людям страхи щодо інших вакцин і називають їх "лайном" - свідомо чи по дурості підігрують Росії", - написав Степанов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ