Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

Виборчу кампанію може бути скасовано, - ОПОРА

5 червня, 2019 - 15:59
Фото з facebook.com

Наслідком можливого визнання Конституційним Судом України неконституційності указу президента про розпуск Верховної Ради призначення позачергових виборів може бути лише скасування та припинення виборчої кампанії, вважає голова правління громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

"Виборчий процес є безперервним та не може бути тимчасово призупиненим, тому наслідком однозначного, якщо воно таким буде, рішення може бути лише скасування та припинення кампанії в цілому", - написала Айвазовська на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

Вона нагадала, що закони, підзаконні акти, укази або їх окремі положення втрачають силу в день ухвалення рішення КС.

За словами Айвазовської, Конституційний Суд може зазначити в рішенні порядок і терміни його виконання, а також покласти на державні органи влади контролювальну функцію.

Вона наголосила, що без визначення порядку виконання рішення КС, якщо воно буде ухвалено на користь позивачів, у ЦВК, виборчкомів, суб'єктів виборчого процесу, парламенту й уряду виникатиме чимало проблем, і як наслідок - правова невизначеність.

Айвазовська зазначила, що офіційна вартість виборчої кампанії для державного бюджету – майже 2 млрд грн, тому визнання конституційності/неконституційності указу в стислі терміни має свою ціну для платників податків та учасників виборів, які не лише мають зібрати фінансовий ресурс і прозоро його витратити, а й оцінювати наслідки.

"Рішення необхідно ухвалити в найкоротші терміни і з чітким алгоритмом/формою його реалізації", - написала голова правління громадянської мережі "Опора".

Згідно з указом президента України Володимира Зеленського, позачергові вибори народних депутатів відбудуться 21 липня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ