Нема свободи людини без свободи народу. І немає свободи народу без свободи людини
Ярослав Стецько, один із провідників українського національно-визвольного руху

Папа Римський займається питанням звільнення українського військовослужбовця Марківа, - Зеленський

5 червня, 2020 - 19:34
Фото: radiosvoboda.org

Папа Римський Франциск займається питанням звільнення засудженого в Італії військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа та висловлює свою солідарність з українським народом, заявляє президент України Володимир Зеленський.

"Обіцяв понтифіку передати вітання українському народу, до якого Папа почувається "близьким серцем". Його Святість опікується питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа. Його підтримка єдності, солідарності та відкритості Європи є надважливою для України", - написав Зеленський у своєму Twitter у п'ятницю.

Як повідомляється на сайті глави Української держави, Зеленський провів із Папою Римським Франциском телефонну розмову в розвиток діалогу, розпочатого під час офіційного візиту президента до Ватикану 8 лютого. Сторони обговорили кризову ситуацію, спричинену пандемією COVID-19, передусім гуманітарні виклики, що постали перед світом. Папа Франциск зазначив, що цінує прагнення України до солідарності. Під час розмови було відзначено хороший приклад окремих українських церков у підтримці впроваджених урядом карантинних заходів.

Президент поінформував понтифіка про безпекову ситуацію на Донбасі та звернувся до Святого престолу з проханням про допомогу у звільненні всіх українців, незаконно утримуваних на окупованій частині Донбасу, в окупованому Криму та в РФ. "Ми шукаємо рішення для просування вперед у мирному врегулюванні. Україна не піде на порушення "червоних ліній" стосовно власної безпеки, суверенітету й територіальної цілісності", - наголосив Зеленський.

Співрозмовники обговорили двосторонню співпрацю в гуманітарній сфері, домовилися про взаємодію в питаннях охорони здоров'я і захисту довкілля і реалізації спільних ініціатив в цьому напрямі.

Президент підтвердив запрошення Папі Франциску здійснити візит в Україну.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ