Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

У Сирії з'явилася нова приватна військова компанія Росії "Патріот"

5 липня, 2018 - 20:32
Фото з сайту nv.ua

Нова російська приватна військова компанія "Патріот", імовірно, пов'язана з Міністерством оборони РФ, як мінімум з весни 2018 року бере участь у бойових діях у Сирії.

Про це повідомляє телеканал "Дождь" з посиланням на голову комітету "Загальноросійських офіцерських зборів" Євгена Шабаєва та інші джерела.

"Туди (в ПВК "Патріот" - ред.) в основному беруть професіоналів, які, за нашою інформацією, досі проходять службу в Міноборони", - сказав Шабаєв.

Генерал-полковник у відставці Леонід Івашов додатково пояснив, що в цю структуру наймають також «діючих фахівців Головного управління Генштабу, військових юристів і бійців Сил спеціальних операцій».

Офіцер Міноборони РФ, порівнюючи нову ПВК з "групою Вагнера", наголосив, що в "Патріоті" більше платять і краще ставлять бойові завдання. За даними Шабаєва, "залежно від спеціалізації зарплати можуть сягати від 400 тисяч (6,3 тисячі доларів) до мільйона рублів (15,9 тис. доларів). Робота займає місяць-два, більш тривалих контрактів тут не виникає". Командири "Патріота", припускає Шабаєв, можуть отримувати відсоток від угод між ПВК і замовниками її послуг.

Співрозмовник у ветеранських структурах Росії розповів, що "Вагнер" і "Патріот" конкурували за отримання контракту, пов'язаного з охороною золотодобувачів у Центрально-Африканській республіці. В результаті контракт дістався "Вагнеру". Також обидві військові компанії воюють і працюють у Сирії. "Якщо "Вагнер" частіше бере на себе бойові завдання, то "Патріот" більше займається охороною перших осіб", - додає співрозмовник.

У нещодавно опублікованому зверненні "Загальноросійських офіцерських зборів" зазначено, що "Патріот" - не єдина нова ПВК. "Є інші компанії, які виходять на ринок, - точні їх назви ми не знаємо, але знаємо, що вони входять в Лівію, Ємен, Судан, Бруней. Зараз триває цілий комплекс консультацій по африканських країнах", - говорить Шабаєв.

Автори цієї заяви також попереджають про загрозу кризи у ветеранському русі Росії: до "Загальноросійських офіцерських зборів" вже три роки надходять скарги від поранених у боях в Сирії, які не отримують "соціальну, реабілітаційну та економічну підтримку" від держави через відсутність правового статусу у співробітників ПВК.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...