…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Острів Хортиця стане першим безбар'єрним туристичним об'єктом в Україні

5 серпня, 2021 - 18:19
Фото: ОПУ

Запорізький острів Хортиця, на якому нині триває реконструкція, стане першим в Україні повністю інклюзивним туристичним об'єктом; ініціатором впровадження повної безбар'єрності острова є перша леді Олена Зеленська.

Як повідомляє заступник голови Офісу президента, координатор президентської програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, минулого року Зеленська започаткувала ініціативу "Без бар'єрів", до якої долучаються міста та області. І саме Хортиця стане першим в Україні безбар'єрним туристичним об'єктом.

"До Дня Незалежності відкриють Курган єдності - найвищу точку острова, з якої відкривається неймовірна панорама на Дніпро та Запоріжжя. І вперше в історії на 16-метровий курган зможуть піднятися всі охочі", - написав він.

За його словами, доріжки прокладені під кутом 5%, на кожних 800 м обладнають майданчики для відпочинку.

"Повністю інклюзивним стане і Музей історії козацтва, який роками стояв зачинений через аварійний стан. Його вже реконструюють за найкращими стандартами світових музеїв у рамках програми "Велика реставрація". Так само інклюзивним буде суспільний простір Козацьке коло - тут проводитимуть концерти, фестивалі та форуми", - додав Тимошенко.Проект реконструкції о. Хортиця також передбачає зручне транспортне сполучення завдяки новим запорізьким мостам, які будують за програмою "Велике будівництво".

"Уже скоро Хортиця стане одним із найпотужніших туристичних магнітів України. З унікальною історією, природою, культурою - і надсучасною інфраструктурою", - запевняє заступник голови ОП.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ