…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

СБУ викрила на Житомирщині "чорних копачів", які добували тротил із авіабомб часів Другої світової

5 серпня, 2021 - 17:27
Фото: пресцентр СБУ

Співробітники Служби безпеки України повідомляють про викриття чорних копачів, які планували налагодити незаконний продаж тротилу представникам кримінальних кіл.

"Зловмисники вилучали вибухівку з авіабомб і артилерійських снарядів часів Другої світової війни. Правоохоронці виявили у ділків майже 15 кг вибухової речовини. Підпільний цех зловмисники облаштували поблизу житлових будинків одного із селищ у Житомирській області. Це становило небезпеку для місцевих жителів", - йдеться в повідомленні на сайті спецслужби.

Встановлено, що нелегальний бізнес організували двоє мешканців Бердичівського району Житомирської області, а боєприпаси вони збирали на місцях колишніх бойових дій. Знайдені снаряди вони розкривали самостійно.

"Під час обшуків у підпільному цеху правоохоронці, зокрема, виявили: дві ємності із заготовленим тротилом; 37 авіаційних бомб різного калібру; артилерійський порох. Вилучені боєприпаси були знищені на спеціальному полігоні", - йдеться в повідомленні.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами, припасами та вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України, триває досудове розслідування.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ