Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Зеленський вважає припинення вогню першим кроком до врегулювання на Донбасі

5 серпня, 2021 - 19:55
Фото: ОПУ

Першим кроком до врегулювання конфлікту на Донбасі є припинення вогню, заявив президент України Володимир Зеленський.

"Я незмінно вірю в те, що не можна за стіл сідати з людьми, у яких у руках зброю. Це ж не просто філософія, це предметна розмова", - сказав Зеленський в інтерв'ю телеканалу "Дім" у четвер, відповідаючи на питання, якими мають бути перші кроки, якщо говорити про моделі майбутнього Донбасу в частині вирішення гуманітарних, політичних і питань безпеки, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Я завжди виступав за те, що перший пункт і "Мінська", і всіх домовленостей - і взагалі справа навіть не в "Мінську", і не в нашому ставленні до "Мінська", і справа навіть не в тому, який відсоток населення вірить у цей "Мінськ". Суть - припинення вогню... Потрібно хоча б перестати стріляти, щоб про щось говорити. Це факт", - додав глава держави.

Він нагадав, що "режим припинення вогню діяв на Донбасі сім місяців (домовленість у ТКГ від 27 липня 2020 року)". "Так, були провокації з того боку. Були, звичайно. Були поранення. Але відчуття, що ми йдемо, що ми не втрачаємо людей - воно з'явилося... Це про те, що, якщо це працює, значить, можна спробувати йти далі. А що далі? Давайте далі про виведення військ, далі про те, що ми повинні зайти, дуже акуратно, але ми повинні бути на кордоні - це наш кордон. Я розумію, складно", - сказав Зеленський.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ