Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Український журналіст Шаройко, засуджений в Білорусі, вже повернувся додому

5 жовтня, 2019 - 17:24
Фото Twitter / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що засуджений у Білорусі український журналіст Павло Шаройко помилуваний і повернувся до України.

"Ще одного українського в'язня, журналіста Павла Шаройка, засудженого у Білорусі на вісім років, було помилувано, він уже вдома в Україні!" - написав Зеленський у Twitter у п'ятницю.

У свою чергу уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Шаройко повернувся на батьківщину завдяки результатам переговорів президента України Зеленського та президента Білорусі Олександра Лукашенка.

"У результаті переговорів двох президентів - Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка – Павла повернуто додому. Робота зі звільнення громадян України триває!" - написала омбудсмен у Telegram-каналі.

Як повідомлялося, власкора UA:Українське радіо Шаройка було затримано 25 жовтня 2017 року в Мінську. 19 лютого 2018 року Верховний суд Білорусі засудив його до восьми років позбавлення волі за шпигунство.

26 вересня 2019 року на зустрічі з українськими журналістами президент Білорусі Лукашенко заявив, що готовий найближчим часом вирішити питання зі взаємним помилуванням засудженого в Білорусі за шпигунство громадянина України Павла Шаройка та обвинуваченого в Україні білоруського громадянина Юрія Політику.

У п'ятницю, 4 жовтня, президенти України та Білорусі беруть участь у Другому форумі регіонів України та Білорусі у Житомирі.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ