Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

Названа ціна української землі

5 листопада, 2019 - 15:36
Фото: UA.News

Радник прем'єр-міністра України з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак прогнозує, що після запуску ринку землі у 2020 році первинна ціна за гектар буде близько двох тисяч доларів.

Про це він повідомив на прес-конференції, передає УНІАН.

"Якби впроваджувалася перша запропонована модель ринку землі, там, де є всі гравці, ціна була б близько двох тисяч доларів за гектар по країні. В залежності від області — наприклад, у Херсоні та на Волині трохи дешевша, а в Полтаві, Черкасах, Вінниці — дорожча, оскільки там краще земля і більше конкуренція", - сказав він.

Він додав, що за іншої моделі, в якій є обмеження за кількістю гектарів в одні руки й допуску до ринку іноземців, первинна ціна буде меншою — близько 1900 доларів за гектар.

Також Мушак повідомив, що на наступних етапах впровадження ринку землі ціна за гектар буде прямо залежати від кредитних ставок в Україні.

"Якщо кредитна ставка для України буде 5%, то ви середню оренду, яка буде 200 доларів, множите на 20 – і земля коштуватиме чотири тисячі доларів. Чому в Європі така висока вартість землі? Тому що у них грошовий ресурс дуже доступний, умовно кажучи, нульова ставка", - сказав він.

Крім того, за словами Мушака, ціна для фізичних осіб, юридичних осіб та іноземців не буде значно відрізнятися, але буде залежати від нюансів оподаткування для кожної категорії.

Також радник прем'єр-міністра підкреслив, що дрібним аграріям необхідно виходити з тіні, щоб отримати державну допомогу для купівлі ділянок. "Проблема маленьких аграріїв — не в тому, що не буде грошей, а в тому, що вони працюють в тіні. Навіть якщо їм дати 10-20 мільярдів гривень, вони просто фізично не зможуть отримати, оскільки не зможуть за документами довести, що у них є прибутковий бізнес", – сказав Мушак.

Також він порадив власникам паїв не продавати землю відразу після відкриття ринку. "Земля спочатку буде трохи коштувати, але чим далі — тим дорожче буде коштувати. Моя порада — не продавайте землю. Запуск ринку землі призведе до того, що орендна плата збільшиться, власники зможуть отримувати більше грошей", – додав він.

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов закликав аграріїв переходити на безготівковий розрахунок в умовах запуску ринку землі в Україні.

Кабінет міністрів України планує відкрити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. На даний момент у Верховній Раді зареєстровано 11 редакцій законопроєкту про ринок землі.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ