Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Імовірність заразитися COVID-19 повторно через штам "Омікрон" менше 1%, – науковець

5 грудня, 2021 - 20:19
Фото: Reuters

Початкові дані свідчать про те, що можливість повторно захворіти COVID-19 через штам коронавірусу "Омікрон" становить менше 1%, заявив професор Африканського науково-дослідного інституту здоров'я Віллем Ганеком.

"Він сказав: інформація з реінфекцій дає право припустити, що хто-небудь, хто переніс COVID-19, має менше 1% шансів знову захворіти на цю хворобу", - повідомляє телеканал Sky News.

Також професор згадав високу заразність вірусу, який однак, зазвичай призводить до легкого перебігу хвороби. Він пояснив, що вірус "поширюється надзвичайно швидко в ПАР, зростання кількості випадків значно швидше, ніж при трьох попередніх хвилях" хвороби в цій країні.

Він зазначив, що хвороба частіше спостерігається у більш молодих верств населення, і особливо - у невакцинованої молоді, причому хвороба протікає у них легше. Однак, наголосив Ганеком, потрібно бути обережними, оскільки йдеться лише про сам початок поширення штаму "Омікрон".

Уперше "Омікрон" було виявлено в листопаді на півдні Африки. Фахівці вважають, що він може становити загрозу, оскільки поширюється набагато швидше, ніж інші штами, які виявляли вчені за весь період пандемії, і містить велику кількість мутацій. Загалом "Омікрон" було виявлено не менше ніж у 40 країнах світу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ