Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Компанії Китаю ведуть переговори з талібами для доступу до покладів міді та літію в Афганістані

5 грудня, 2021 - 17:47
Фото: Li Ran/Xinhua via REUTERS

Представники гірничодобувної сфери КНР, яка бажає отримати доступ до родовищ міді та літію в Афганістан, здійснили візит в країну для переговорів з рухом "Талібан", повідомляє GreenDeal з посиланням на Financial Times.

За даними неназваного представника влади з Кабула і співробітника китайської промислової асоціації, переговори йшли з приводу родовища міді в районі Мес Айнак, на розробку якого у КНР була ліцензії.

Крім того, співробітники як мінімум одного конгломерату в приватному секторі Китаю здійснили поїздки в провінції Нангархар і Лагман на сході країни для оцінки доступності покладів інших мінералів.

Однак, уточнили джерела видання, переговори китайських компаній із талібами перебувають на ранній стадії, і гарантій того, що Китай відновить видобуток природних копалин в Афганістані, немає.

Дві китайські компанії - найбільший світовий виробник літію Ganfeng Lithium і Tianqi Lithium – спростували відомості про якусь свою участь в поїздці до Афганістану.

Financial Times нагадує, що літій і мідь є важливими ресурсами для виробництва цілої низки товарів, зокрема батарей для електромобілів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ