Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Президент зустрівся з главою УГКЦ для обговорення святкування Великодня

6 квітня, 2020 - 21:41
Фото news.ugcc.ua

Президент України Володимир Зеленський провів в Офісі президента ініційовану ним зустріч з главою Української греко-католицької церкви Святославом. Вони обговорили виклики перед державою і церквою в зв'язку з поширенням епідемії коронавірусу, особливо в контексті майбутнього святкування Великодня.

Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Президент підкреслив, що великодній період може бути часом найбільшого поширення коронавірусу в Україні, а тому відповідальність церков України і їх партнерство з органами державної влади з метою протидії цій небезпеці зараз особливо значущі.

"Глава держави пояснив, що з боку державної влади прийнято принципове рішення дати можливість здійснювати великодні богослужіння і транслювати їх наживо. Вкрай необхідно максимально переконати людей залишатися вдома і забезпечити їх усім необхідним для святкування Великодня, не виходячи зі своїх будинків. Скупчення людей в храмах або біля них несе серйозну загрозу їх життю та здоров'ю", - йдеться в повідомленні.

Глава УГКЦ подякував президенту за оцінку зусиль церкви у протидії поширенню коронавірусу. Президента поінформували про звернення архієпископа Святослава, спрямованого до вірян, щоб вони максимально брали участь у пасхальних богослужіннях у домашніх умовах і про надану можливість освячення лози і великодніх кошиків в форматі онлайн-трансляції. Архієрей згадав також про своє відеозвернення до греко-католиків, в якому він закликав поставитися з розумінням до того, що в Вербну неділю і під час великодніх служб віряни в храми потрапити не зможуть.

Окремо архієпископ Святослав озвучив президенту прохання про необхідність підтримки "Суспільного мовлення" і важливу роль Національної громадської телерадіокомпанії України для поширення трансляцій пасхальних богослужінь на всій Україні.

"Ефір Суспільного мовлення, особливо в нинішніх обставинах, є важливим інструментом для забезпечення участі вірян у пасхальних богослужіннях у своїх будинках у всіх куточках України. "Живе телебачення", як ресурс УГКЦ, в свою чергу відкрите до співпраці як із "Суспільним мовленням", так і з усіма іншими телеканалами в цьому питанні", - зазначають в УГКЦ.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ