Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Кулеба й Помпео обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США, - МЗС

6 травня, 2020 - 22:05
Фото: REUTERS

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив із держсекретарем США Майком Помпео стратегічне партнерство між країнами.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

"Ми рішуче налаштовані надалі розвивати стратегічне партнерство України та США. Не задля дипломатичної формальності, а задля зміцнення справжньої дружби українського та американського народів", - заявив Кулеба.

Також Дмитро Кулеба запропонував американському колезі покласти перспективні проєкти співпраці в основу чергового засідання українсько-американської Комісії стратегічного партнерства та провести його вже цьогоріч.  

"Окрему увагу співрозмовники приділили підсумкам відеоконференції глав МЗС у Нормандському форматі, яка відбулася 30 квітня. Вони відзначили вагому роль ФРН  та Франції у сприянні участі Росії в діалозі та виконанні нею своїх зобов’язань", - йдеться у повідомленні.

В свою чергу Майкл Помпео запевнив у непохитній підтримці Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України.

Пресслужбою МЗС зазначається, що співрозмовники приділили увагу процесу реформ в Україні, включно з проєктами та програмами, які підтримуються Урядом США. Глава МЗС поінформував Державного секретаря про процес ухвалення ключових реформаторських законів, необхідних задля подальшої успішної співпраці з Міжнародним валютним фондом. Зокрема, він підтвердив налаштованість на ухвалення банківського закону.

Міністр закордонних справ подякував за американську допомогу Україні для протидії поширенню коронавірусу та соціально-економічних наслідків пандемії. 

Також Кулеба висловив задоволення, що саме українські літаки «Руслан» і «Мрія» доставляють у ці дні медичні вантажі до США, та особливо відзначив глобальне лідерство США у подоланні пандемії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ