Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Єврокомісія прогнозує економічний шок через наслідки пандемії

6 травня, 2020 - 18:50
Фото: REUTERS

Весняний економічний прогноз Єврокомісії (ЄК) обіцяє в 2020 році "рецесію історичного розмаху".

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Європа переживає безпрецедентний із часу Великої депресії економічний шок. Масштаби рецесії та обсяги відновлення будуть нерівномірними, оскільки вони залежать від швидкості, з якою можуть скасовуватися заходи ізоляції, від значення таких послуг, як туризм у кожній (національній) економіці, й фінансових ресурсів кожної країни", - заявив член Єврокомісії з економіки Паоло Джентілоні.

Представляючи аналіз Єврокомісії на прес-конференції він назвав шість ключових висновків, що випливають із весняного прогнозу на 2020 рік.

По-перше, "У 2021 році ми очікуємо відскік на 6,1% у ЄС і на 6,3% у зоні євро. Цього недостатньо, щоб повністю компенсувати втрати нинішнього року", - констатував Паоло Джентілоні.

По-друге, і рецесія, і відновлення будуть нерівномірними. За сукупними цифрами у ЄС і єврозоні ховаються значні відмінності між країнами.

По-третє, "Очікується, що цього року споживчі ціни значно впадуть, що відображає різке ослаблення попиту, а також різке падіння цін на нафту", - пояснив єврокомісар.

По-четверте, "Вплив пандемії відчуватиметься на ринку праці, що покладе край десятирічному періоду поліпшень", - попередив Паоло Джентілоні.

По-п'яте, реакція держав на пандемію у вигляді фіскальних заходів, спрямованих на обмеження соціального і економічного збитку, неминуче призведе до помітного погіршення державних фінансів цього року у всіх державах-членах, роблять висновок у Єврокомісії.

По-шосте, Джентілоні наголосив на ризиках для найближчої економічної перспективи через те, що економічна активність в ЄС стрімко впала приблизно на третину. Такий шок призвів до низки потрясінь попиту, пропозиції, промислового виробництва, інвестицій, торгівлі та потоків капіталу.

"Тим не менш, щойно пандемія виявиться під контролем і заходи щодо стримування можуть бути поступово ослаблені, європейська економіка має почати відновлюватися в другій половині цього року", - додав член Єврокомісії.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ