Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

У львівському арт-центрі презентували виставку, яка до закриття має видозмінитись

6 червня, 2019 - 09:12
Фото надано автором

Арт-центр «Дзиґа» презентував мистецький проект Мар’яна Пирога «Сакральний Гербарій». Експозиція досліджує духовний вимір ботанічного світу та ботанічне таїнство.

 

В галереї розмістилося 70 об’єктів, які, за словами художника складаєються з сакральних артефактів, ілюстрацій, сьященних текстів та епізодів з життя Ботанічних Сьятих, а також відтворених в інсталяції певних подій.. Митець для їх створення використовував гілки дерев, листки, квіти тощо. Деякі роботи нагадують гербарій, який Мар’ян Пиріг, наповнивши своїм художнім глибинним баченням, клеїв на дерев’яні пофорбовані дошки. В інших він накладав кілька компонентів в проекції і прилаштував лупу, через яку можна розгледіти спроектовані образи ботанічного світу.

 

«Святе письмо очима рослин. Шана стихії, уклін їй та молитва. Конкретики немає. Проект буде жити своїм життям», - розповів автор.

 

«Сакральний Гербарій», за словами художника, є еволюційним проектом. Він буде його допрацьовувати, домальовувати і доробляти вже в галереї в часі експозиції. Тому на закритті «Сакральний Гербарій» буде виглядати зовсім по-іншому ніж на відкритті.

 

На підтвердження цього митець під час відкриття доповнив експозицію ще одним об’єктом.

 

«Дивний та цікавий – це два визначних параметри цього проекту. Він заставляє думати, напрягатись та переживати», - зазначив арт-директор галереї Влодко Кауфман.

 

«Сакральний Гербарій» є першою частиною проекту Мар’яна Пирога «Хроніки Ботанічних Сьятих». Друга частина проекту буде експонуватися в львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» з 2 липня.

Павло Паламарчук, «День», Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ