Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Президент Польщі хоче конституційно заборонити ЛГБТ-парам усиновлювати дітей

6 липня, 2020 - 18:20
Ілюстративне фото: Микола Тимченко, "День"

Президент Польщі Анджей Дуда підписав законопроєкт поправки до Конституції та передав його на розгляд до Сейму. Він хоче конституційно заборонити одностатевим парам усиновлювати дітей.

Про це йдеться на офіційному сайті президента Польщі, передає hromadske.

Так, у законопроєкті Дуда хоче дозволити усиновлювати дітей лише гетеросексуальним парам (жінка та чоловік) та заборонити це робити «людям, які живуть з людиною тої ж статі», тобто одностатевим парам.

Президент Польщі вважає, що таким чином він «підтримує польську родину та захищає польських дітей».

Як передає Wiadomosci, раніше Дуда заявляв, що у польському законодавстві шлюб означає стосунки жінки та чоловіка, тому немає жодних проблем, якщо усиновити дитину хоче подружжя, бо воно не буде одностатевим. Але, за його словами, у Конституції потрібно врахувати й інші випадки та зазначити, що люди в одностатевих стосунках не можуть усиновлювати дітей.

Таку поправку Дуда направив незадовго до другого туру президентських виборів, який відбудеться 12 липня. У другий тур разом із Дудою пройшов мер Варшави Рафал Тшасковський.

Президент Польщі вже не вперше дискримінаційно висловлюється у бік представників ЛГБТ. Як писала Gazeta Wyborcza, Дуда на передвиборчому заході заявив, що ЛГБТ — це «ідеологія, ще більш руйнівна» для поляків, ніж комуністичний режим. Згодом він виправдався за свої слова, сказавши, що їх вирвали з контексту.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ