Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Львівщина налагоджує співпрацю з благодійними фондами для підсилення роботи консультаційно-координаційних центрів для ВПО

6 серпня, 2022 - 11:28

Вчора, 5 серпня, керівник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представниками  Федеральної асоціації центрів допомоги для біженців, які потерпіли внаслідок війни та тортур, – BAfF, AMCHA-Німеччина та БФ «Рокада». Про це повідомляє пресслужба ЛОВА із зазначенням, що усі ці організації мають значний досвід у наданні допомоги людям, які постраждали від війни та насильства, та тим, хто вижив після Голокосту.

Сторони обговорили можливі напрями співпраці. Зокрема, йдеться про підтримку роботи консультаційно-координаційних центрів для вимушено переміщених осіб, що їх створюють на Львівщині.

За словами керівника ЛОВА, станом на нині в області близько 250 тисяч ВПО, а за неофіційними даними – їх понад 400 тисяч. Через воєнні дії число евакуйованих не зменшується, а останнім часом левова частка евакуйованих – люди літнього віку, які приїжджають без родичів та піклувальників та потребують особливого догляду.

Проблема в тому, що переселенці майже ніколи самостійно не звертаються по психологічну допомогу – необхідність у ній стає зрозумілою вже в процесі спілкування. Сьогодні професійно таку допомогу надають у Львові, проте її потребують у кожному районі Львівщини.

Відтак для того, щоб належним чином допомагати переміщеним особам, в області створюють консультаційно-координаційні центри, які працюватимуть при районних військово-цивільних адміністраціях Львівщини. Передбачається, що у Львівському районі вони діятимуть у трьох громадах.

У консультаційно-координаційних центрах мають працювати висококваліфіковані спеціалісти, а це, своєю чергою, потребує відповідного навчання та фінансування.

Щодо завдань, які ставлять консультативно-координаційним центрам, то вони такі: надання юридичного супроводу; психологічна підтримка; комунікація та об'єднання послуг від грантових програм та інших послуг в громадах; організація зустрічей з різними середовищами для вирішення питань ВПО; впровадження стандарту комунікації в територіальних громадах Львівщини.

Що стосується юридичного супроводу, то йдеться про консультації щодо виготовлення документів, втрати майна та отримання допомоги. Послуги з психологічної підтримки надаватимуть як у форматі індивідуального супроводу, так і групової роботи.

Учасники зустрічі обговорили потенційну співпрацю у напрямі нетворкінгу (обміну інформацією), матеріального забезпечення, тренування та навчання фахівців.

Тетяна КОЗИРЄВА, «ДЕНЬ»
Фото пресслужби ЛОВА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ