Справжня велич полягає в тому, щоб панувати над собою.
Жан де Лафонтен, французький поет і письменник

Друзі України в ПАРЄ узгодили подальші дії, - депутат

6 вересня, 2019 - 19:29
Фото Reuters

Іноземні парламентарі та делегації, що підтримали Україну в ПАРЄ та ще влітку оголосили про спільний демарш через "прощення" Росії, на зустрічі у Ризі узгодили подальші спільні дії.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на голову комітету ВР у закордонних справах Богдана Яременко ("Слуга народу"), що брав участь у переговорах.

Парламентарі від тих держав, що підтримали Україну, вимагатимуть зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном, адже саме у період головування Франції та під її впливом Рада Європи вирішила зняти з РФ санкційний тиск.

"Усі зацікавлені звернуться до Франції, як головуючої країни, і до Макрона з вимогою про зустріч з нами для обговорення ситуації і того, як Франція і Макрон уявляють собі захист прав людини в Росії", - пояснив Яременко.

Він уточнив, що депутати розраховують на таку зустріч під час осінньої сесії ПАРЄ. Відомо, що 1 жовтня президент Франції планує відвідати Страсбург і планує виступити на засіданні асамблеї.

Водночас Яременко не став уточнювати, чи планує Україна надсилати до Страсбурга делегацію нової ВР для відновлення повноцінної участі у роботі асамблеї. Депутат уточнив, що це рішення залежатиме від подальшого розвитку подій.

У координаційній зустрічі в Ризі взяли участь депутати від 8 держав-членів Ради Європи: Польщі, Литви, Латвії, Естонії, України, Грузії, Швеції та Великої Британії. "Але лист залишимо відкритий для підпису усіма бажаючими", - уточнив народний депутат.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ