Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Криму відкрили унікальний пам'ятник Амосову

6 грудня, 2013 - 20:38

Сьогодні в Старому Криму широко відзначено 100-річчя з дня народження хірурга в світовим ім'ям, відомого вченого, письменника  члена Національної та медичної академій наук України Миколи Амосова. На території Старокримського районної лікарні, яка вже давно носить його ім'я , відкрито пам'ятник, в самій лікарні-кімната-музей, в якій знаходяться книги, фото і медичний інструментарій тих років.

У Старому Криму пройшла також конференція, медичний персонал лікарні був відзначений почесними грамотами. Старокримський пам'ятник Миколі Амосову унікальний у своєму роді. Він виготовлений на основі копії бюсту Миколи Амосова, який створений скульптором Іваном Кавалерідзе. Всього цей бюст має 4 копії. Одна з них знаходиться в Київському музеї медицини, другий - в Інституті серцево-судинної хірургії в Києві, засновником якого був Амосов, третій - у музеї самого Івана Кавалерідзе, а четверта тепер - у Старому Криму. На прохання лікарів Старокримського лікарні цю копію після смерті Миколи Михайловича передала до Криму туди його дочка Катерина.

Міністр охорони здоров'я Криму Олександр Каневський, звертаючись до учасників заходів на честь 100-річчя Миколи Амосова, сказав: «Амосов - приклад вченого, ідеолога і людини, який розумів, що тільки на стику професії може розвинутися щось нове , тому почав займатися кібернетикою , приділяв час вивченню головного мозку, щоб зрозуміти вилікування хвороб, як все-таки людський організм реагує на хворобу і що потрібно зробити , щоб попередити її ... Українські фахівці - це многостаночники, які можуть в складних умовах проводити найрізноманітніші операції. Ми ніколи не забудемо приклад Миколи Амосова, будемо читати його книги, і сьогоднішня подія - це передача новому поколінню того, що був такий учений, і він був у нас в Криму і у нас є лікарня його імені, і ми цим пишаємося».

Одне з найбільш популярних в Криму видань, «Кримська газета» опублікувала спогади про Миколу Амосова медсестри Людмили Матюшко, яка більше 20 років пропрацювала з Миколою Михайловичем - спочатку операційною медсестрою, потім - кардіологом в його інституті . Вона каже, що Амосов : «Він не просто лікар , а ще й директор. Це був сильний чоловік, міг захистити і посварити, був чесним. Ось прямота, чесність, порядність, помножені на природне геніальність - це все Микола Амосов Для нього були всі рівні, що професор, що лікар, що медсестра або санітарка... З Миколою Михайловичем працювати було за честь. В операційній нас була команда - три бригади, він працював у першому, другому і третьому чергу, робив головний етап операції і переходив у наступну операційну, а працювати доводилося і вдень, і вночі...»

Микола СЕМЕНА, "День", Крим

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ