Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

На Вінниччині створили відеоекскурсію музеєм Миколи Леонтовича у Марківці

6 грудня, 2021 - 11:19

Через карантинні обмеження музейні заклади області зачинені для відвідувачів, однак музейники не сидять склавши руки. Так, співробітники музею легендарного композитора Миколи Леонтовича, який діє у селі Марківка і вважається одним із найсучасніших музейних закладів Вінниччини, створили відеоекскурсію для віртуальних відвідувачів. Її на своїй сторінці у Фейсбук опублікував Вінницький обласний краєзнавчий музей. Під час відеорозповіді музейники показують і розказують про експозицію, яка вміщені у чотирьох залах. Кожна обладнана спеціальними мультимедійними системами.

«Цей відеопродукт наші колеги підготували власними силами. Екскурс провела завідувачка відокремленого підрозділу Ольга Прокопенко, – повідомляє Вінницький обласний краєзнавчий музей. – Наразі музей музичного генія закритий, але найближчим часом, сподіваємось, ви, шановні поціновувачі музейного контенту, матимете нагоду відвідати заклад й перейнятися його атмосферою».

Як писав «День», музей Миколи Леонтовича у Марківці складається з чотирьох кімнат. У першій розповідається про життєвий і творчий шлях українського композитора, його зв’язок з Вінниччиною та Поділлям загалом. У центрі зали – піаніно, на якому вчився грати Леонтович, а потім і його діти. Друга кімната – меморіальна, це кабінет батька, який був сільським священиком. Там зберігають автентичні речі родини Леонтовича, зокрема меблі з батьківського кабінету, його книги та одяг. Напроти родинна їдальня, з меблями, посудом, сімейними фотографіями, а на стіні розміщений килим з батьківського будинку, який спеціально реставрували для музею. Четверта зала присвячена вшануванню творчістю Леонтовича в Україні та за кордоном. Загалом у закладі представлено понад 500 експонатів, 70 % з них були перенесені з колишньої експозиції музею, яка була сформована у 70-х роках минулого століття дослідником творчості Миколи Леонтовича Володимиром Завальнюком.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День», фото з архіву авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ