...коли дві нації борються, то білі рукавички треба скинути.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник, старшина Армії УНР

Щеплення від COVID-19 можна робити через 28 днів після хвороби, – МОЗ

6 грудня, 2021 - 22:15
Фото: Reuters

Людям, які перехворіли на COVID-19, можна і потрібно вакцинуватися від коронавірусної хвороби. Вакцинуватися після перенесеного COVID-19 можна на 28-й день.

Як передає Укрінформ з посиланням на Міністерство охорони здоров'я, про це розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заїка.

"Перехворілим на коронавірусну хворобу вакцинуватися можна. Якщо ви захворіли на коронавірусну хворобу і після хвороби пройшло 28 днів - вакцинуйтеся. Якщо ви отримали першу дозу вакцини від коронавірусної хвороби і захворіли на COVID-19, зачекайте 28 днів та отримайте другу дозу", - розповів Олександр Заїка.

Експерт розповів, що наразі невідомо, скільки буде тривати імунітет після перенесеної хвороби. Також, за його словами, немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині.

Натомість, як наголосив Заїка, є дослідження, коли невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані.

"В Україні за попередні три місяці 94% госпіталізованих з COVID-19 - невакциновані. 96,5% померлих від ускладнень коронавірусної хвороби - невакциновані", - сказав експерт.

Як повідомлялось, за даними МОЗ, в Україні повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли 38% дорослого населення. За минулий тиждень було проведено майже 1,3 млн щеплень проти COVID-19.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ